pilatesas vilniuje

Kodėl Pilates Reformer treniruotės yra pranašesnės už Pilates ant kilimėlio?

Įvadas

Pilates – daugiau nei šimtmetį populiarus treniruočių metodas, kuris pasižymi lankstumo, jėgos ir pusiausvyros gerinimo pratimais. Pilates treniruotės gali būti atliekamos ant kilimėlio arba naudojant specialią, tam pritaikytą, įrangą, pavyzdžiui, Pilates Reformer treniruoklius.

Kviečiame susipažinti su pagrindiniais Pilates Reformer privalumais ir suprasti, kodėl tai yra efektyvesnis treniruočių metodas lyginant su tradiciniu Pilates ant kilimėlio.

9 pagrindiniai Pilates Reformer privalumai

1. Viso kūno treniruotė

Naudojant Reformer treniruoklį galima reguliuoti pasipriešinimą spyruoklėmis, naudotis virvėmis, kojų juosta ir kitais papildomais instrumentais – tai leidžia atlikti didelę įvairovę pratimų, kurie užtikrina efektyvią ir visapusišką treniruotę visam kūnui.

2. Didinamas kūno lankstumas

Pilates Reformer treniruoklis sukurtas taip, kad pratimai būtų atliekami konkrečioms raumenų grupėms. Spyruoklėmis kuriamas papildomas pasipriešinimas leidžia geriau ištempti raumenis, lyginant su tradiciniu Pilates atliekamu ant kilimėlio.

3. Gerinama pusiausvyra ir koordinacija

Slankiojantis Pilates Reformer treniruoklio paviršius kelia papildomą iššūkį kūnui – laikyti stabilią padėtį atliekant pratimus, o tai padeda gerinti pusiausvyrą ir koordinaciją.

4. Gerinama laikysena ir vidinių raumenų stiprinimas

Pratimai, atliekami naudojant Pilateso Reformer treniruoklį, skatina tinkamą kūno mechaniką, o tai prisideda prie geresnės laikysenos. Taip pat mažinama nugaros ir kaklo įtampa, nes pratimų metu stuburas laikomas neutralioje padėtyje bei aktyvinami vidiniai raumenys.

5. Galimybė keisti pratimo atlikimo sudėtingumą

Naudojant Pilateso Reformer treniruoklį galima reguliuoti spyruokles, kurios kuria pasipriešinimą, tad visus pratimus galima adaptuoti pagal asmenines galimybes ir fizinį pasirengimą – pratimai gali būti lengvesni Pilates pradedantiesiems arba sudėtingesni pažengusiems sportininkams. Tradicinėse Pilates treniruotėse ant kilimėlio to padaryti nepavyktų.

6. Pranašumas traumų reabilitacijoje

Reguliuojant judesio amplitudę ir pratimų atlikimo sudėtingumo lygį, Pilates Reformer gali būti tinkamas pasirinkimas reabilitacijos laikotarpiu po įvairių traumų, kai siekiama saugiai ir efektyviai grįžti į intensyvias treniruotes ir stiprinti kūną.

7. Geresni ir greitesni rezultatai

Lengvai adaptuojant pratimų sudėtingumą ir palaipsniui didinant krūvį, lengva pastebėti teigiamus pokyčius kūnui ir bendrai savijautai.

8. Širdies darbo ir taisyklingo kvėpavimo gerinimas

Treniruočių metu akcentuojama taisyklingo kvėpavimo technika, kuri užtikrina deguonies pakankamumą, padeda tinkamai koncentruotis atliekant pratimus bei užtikrintai valdyti judesį. Siekiant suaktyvinti širdies darbą, pasitelkiami papildomi Pilateso Reformer treniruoklio elementai, pavyzdžiui, šokinėjimo sienelė, kuri sukuria dar daugiau dinamiškų pratimo variacijų.

9. Nauda ne tik kūnui, bet ir protui

Kiekvienas Pilateso Reformer pratimas atliekamas sąmoningai su dėmesiu ir koncentracija. Visame procese aktyviai dalyvauja protas, nuolat vertinama, kaip judesiui pasipriešina gravitacija, kaip į veiksmą įsitraukia raumenys ir kvėpavimas, tai – lyg savotiška meditacija.

Svarbiausi patarimai, norint pasiekti geriausių rezultatų

Akivaizdu, kad lyginant Pilates ant kilimėlio su Pilates Reformer treniruotėmis, pastarasis metodas turi daug privalumų, kurie pagerina treniruotės patirtį. Kaip šiuos privalumus išnaudoti tinkamiausiai?

1. Klausykitės savo kūno

Jei pratimo metu jaučiate skausmą ar diskomfortą, nedelsiant nutraukite pratimą ir pasitarkite su instruktoriumi, kuris į tai atsižvelgs bei pasiūlys pratimo atlikimo alternatyvų.

2. Rinkitės studiją su kokybiška įranga ir profesionaliais treneriais

Svarbu, kad treneriai būtų sertifikuoti savo srities profesionalai – tai užtikrina saugią ir efektyvią treniruotę. Profesionalus instruktorius atkreips dėmesį į pratimų atlikimo techniką, padės Jums tobulėti ir siekti asmeninių rezultatų. Labai svarbi įrangos kokybė – visa treniruotė vyksta naudojantis Pilates Reformer treniruokliu, tad rinkitės studiją, kuri investuoja į kokybišką ir patikimą įrangą.

3. Sportuokite reguliariai

Nuoseklumas – pagrindinis raktas į sėkmę. Rekomenduojama Pilateso Reformer treniruotėse lankytis bent du kartus per savaitę ir, kūnui adaptuojantis prie krūvio, palaipsniui didinti treniruočių kiekį.

4. Rinkitės subalansuotą mitybą

Tinkama mityba leidžia pasiekti geriausių rezultatų ir efektyviai atlikti treniruotes, padeda kūnui greičiau atsistatyti po aktyvios fizinės veiklos.

Reziumė

Nors Pilates ant kilimėlio yra klasikinis treniruočių metodas, tačiau Pilates Reformer išsiskiria savo privalumais ir pranašumais. Reguliuojamas pasipriešinimas spyruoklėmis, gumos, virvės ir kiti papildomi instrumentai sukuria kompleksinę ir sudėtingesnę treniruotę, kurios metu gerinamas kūno lankstumas, koordinacija, stiprinami raumenys bei akcentuojamas taisyklingas kvėpavimas – greitai pajusite, kaip Jums dėkoja ir kūnas, ir protas.

Similar Posts

One Comment

Comments are closed.