Pilates treniruotės

Vizualizuojant kas yra Pilates užsiėmimai, į galvą šauna ramus studijos vaizdas, minkšti kilimėliai ir grakščios judėjimo formos. Tačiau Piltates reformer treniruotės Jums gali pasiūlyti gerokai daugiau, nei tradicinės pilates treniruotės ant kilimėlio. Vilnius turi daugybę pilates ir jogos studijų, tačiau pilates reformer trenituoės yra naujovė. Reformer aparatas išsiskiria kaip esminis įrenginys, pakeisdamas ir patobulindamas tradicinius užsiėmimus ant kilimėlio. Apžvelkime, kaip atrodo standartinė treniruotė bei kokią papildomą naudą šis įrenginys atneša į Pilates treniruotes.

Grupinė pilates treniruotė:
Standartinė treniruotės trukmė – 50 minučių. Mūsų grupės yra nedidelės – iki 15 žmonių, kas užtikrina kad kiekvienas sportuojantis gautų trenerio dėmesį.
Visuomet pradedame nuo kelių lengvesnių pratimų, kad apšilti bei suaktyvinti kraujotaką. Toliau seka įvairių pratimų sekos – treneris prieš kiekvieną pratimą aiškiai nupasakoja ir/ar pademonstruoja pratimo atlikimą, nurodo rekomenduojamą spyruoklių, kurios reguliuoja pasipriešinimą, konfiguraciją, bei pakartojimų kiekį. Būtent šis aspektas ypatingai patinka mūsų klientams – nereikalingi jokie pilates kursai ar žinios iš anksčiau, atėjus į užsiėmimą net ir pirmą kartą, suteikiama viso kūno treniruotė, su garantija kad sportuojama efektyviai bei visiškai saugiai.

Individuali pilates treniruotė:
Individualios treniruotės taip pat trunka 50 minučių, jose gali dalyvauti 1-2 žmonės. Nuo grupinės treniruotės individuali skiriasi tuom, kad visas instruktoriaus dėmesys bus skirtas tik Jums. Pas mus dirba kvalifikuoti treneriai-kineziterapeutai, kurie jums padės ne tik su kūno tobulinimo klausimais, bet ir pagelbės su betkokiais negalavimais. Tad jeigu jus kankina nugaros, kaklo ar kitas skausmas, rekomenduojame apsilankyti individualioje treniruotėje. Kartu su mūsų treneriu jus galėsite įsivertinti specifinius tikslus ir parinkti pratimus, bei gauti patarimus gyvensenos pokyčiams, kurie pagelbės būtent jūsų situacijoje.

pilates studija vilniuje
pilates pratimai

Kodėl naudojame pilateso reformer treniruoklius?

Jozefas Pilates, pilates metodo išradėjas, sukūrė šį įrenginį, turėdamas gilų žmogaus anatomijos pažinimą ir poreikį padėti kitiems sustiprėti maksimaliai efektyviai ir saugiai. Šis unikalus prietaisas, sudarytas iš slenkamojo vežimėlio, spyruoklių, guolių ir strypų, buvo sukurtas galvojant apie pratimus, kurie suteiktų tiek pasipriešinimą, tiek atramą ir stabilumą. Suprantame, kad daug žmonių susiduria su sunkumais „tradicinėje“ sporto salėje. Treniruoklių gausa ir įvairovė gali ne pagelbėti, o pakenkti – dažnas nežino nuo ko pradėti, bei ar pratimus atlieka teisingai. Dažnos siaubo istorijos, kur neteisingai naudojant treniruoklius žmonės pasidaro ilgalaikę žalą sveikatai. Pilates užsiemimai su reformeriu šią problemą pilnai išsprendžia. Galite būti ramūs – jis kurtas tam, kad būtų absoliučiai saugus (reformer aparatai naudojami reabilitacijoj), tačiau tuo pačiu būtų įtin efektyvus bei įvairiapusis. Su reformer aparatų galima atlikti viso kūno treniruotę, su šimtais skirtingų pratimų.

Nuo pasipriešinimo iki pagalbos: dvigubas vaidmuo

Skirtingai nuo tradicinių sporto salės įrenginių, kurie tiesiog prideda pasipriešinimą, reformer aparatas atlieka dvigubą vaidmenį per pilates treniruotes. Pažengusiam praktikuotojui spyruoklės prideda iššūkio, reikalaujant didesnės raumenų jėgos ir ištvermės. Pradedančiajam ar tiems, kurie reabilituojas po traumų, reformer teikia švelnią pagalbą, palaikant judesius ir leidžiant saugiai, palaipsniui aktyvuoti raumenis.

Pratimų įvairovė

Kilimėlio pagrindu grindžiamos Pilates treniruotės siūlo daugybę pratimų, kurie įtraukia visą kūną. Tačiau su reformer įrenginiu šis repertuaras plečiasi beveik be ribų. Ar tai būtų „Pėdų darbo” serija, sutelkiant dėmesį į apatinių galūnių jėgą, ar „irklavimo” serija, kur pagrindinis iššūkis yra viršutinei kūno daliai ir kūno centrui. Pilates kursai – mūsų trenerių kasdienybė, tad galite būti tikri, jog liksite nustebę pratimų įvairove.

Tikslumas ir propriosepcija

Propriosepcija, mūsų kūno gebėjimas jausti savo padėtį erdvėje, yra sustiprinama pilates treniruotės ant reformer aparato metu. Kartu su grįžtamuoju ryšiu, kurį teikia įrenginys, aštrinami proprioseptiniai gebėjimai – skatinamas geresnis kūno sąmoningumas, laikysena ir judesio efektyvumas kasdieniame gyvenime.

Proto ir kūno sąsaja

Tradicinės Pilates treniruotės visada buvo šokis tarp proto ir kūno. Reformer aparatas prideda papildomą dimensiją šiam šokiui. Operuojant ant šio įrenginio kūnas gauna labai didelį kiekį iššūkių:  tuo pačiu metu turite ne tik atlikti pratimą judinant rankas kilpose, tačiau ir galvote apie savo padėtį erdvėje, kad, pavyzdžiui išlaikytumėte pusiausvyrą. Šis intensyvus koncentracijos lygis transformuoja kiekvieną sesiją į meditacijos ritualą, stiprinant ne tik kūną, bet ir protą.

Prisitaikymas: Treniruotė kiekvienam

Reformer grožis yra jo universalume. Ar jūs esate patyręs sportininkas, ieškantis papildomos sportinės veiklos, ar vyresnio amžiaus žmogus, siekiantis geresnio sąnarių judrumo, ar asmuo, kuris nori pilnai atsistatyti ir sustiprėti po patirtos traumos – šis įrenginys  gali būti pritaikytas kiekvieno individualiems ir skirtingiems poreikiams pilateso treniruotės metu. Jo universalumas užtikrina, kad treniruotė niekada nėra per lengva ar per sunki – ji visada bus tinkama.

Privalumai už studijos ribų

Praktikuotojai dažnai pastebi Pilates treniruotes su reformer sesijų privalumus kasdieniame gyvenime. Pagerėjusi laikysena, išnykęs nugaros ar kaklo skausmas, didesnis lankstumas, didesnė pilvo sienos raumenų jėga ir stabilumas ir geresnė koordinacija yra tik keli iš jų. Sesijų metu ugdomas sąmoningumas dažnai veda prie mažesnio streso ir geresnės savijautos.

Kaip integruoti šia pilates treniruotes formą į savo kasdienę veiklą?

Nors iš pradžių šis įrenginys gali atrodyti bauginantis dėl savo komplikuotumo: spyruoklių, diržų ir judančio vežimėlio rinkinio, svabru žinoti, kad viskas yra labai intuityvu ir žmonės pripranta pre treniruoklio įtin greitai. Tai yra įrankis kiekvienam kūnui, pritaikytas skirtingą fizinį pasiruošimą turintiems žmonėms. Jei jūs esate naujokas, pradėkite nuo individualios treniruotės, kad suprastumėte jo veikimo principą. Kai apsičiupinėsite su aparatu per pilates treniruotes (ar tai būtų individulios, ar grupinės) – pamatysite net tik kaip keičiasi  jūsų kūnas, kaip lavėja jūsų judesiai ir amplitudės, bet patys jausitės žymiai geriau, stabiliau ir laisviau.

Išvada

Pilateso treniruotės esmė yra ugdyti judesių sąmoningumą ir mokyti tai daryti tikslingai. Kai pilates treniruotės yra derinamos su reformer aparatais, ši transformacija yra kur kas greitesnė, nes visi pratimai atliekami su jais – daug naudingesni. Tad jeigu Jus domina pilateso treniruotės Vilniuje, kviečiame išmeginti kaip atrodo geriausi pilates užsiėmimai jau dabar! Tam nereikalingi jokie pilates kursai – tiesiog užsukite į mūsų studija ir jumis bus pasirūpinta nuo A iki Z! Mus rasite adresu Kintų 11, Vilnius bei Kauno g. 22, Vilnius.

Pasirinkite Jums tinkamiausią užsiėmimo tipą ir susipažinkite su Pilates Reformer metodu jau šiandien!