pilates

Pilatesas – kas tai?

Pilates, terminas, žinomas daugeliui sporto entuziastų, tapo akmeniniu pagrindu daugelio sporto režimų visame pasaulyje. Bet tiems, kurie nėra susipažinę su jo niuansais, kas iš tikrųjų yra Pilatesas ir kodėl jis susilaukė tokio plačiai paplitusio dėmesio – šis straipnis būtent apie tai.
Šis metodas yra kilęs XX amžiaus pradžioje ir yra visapusis kūno kondicionavimo metodas. Sukurtas Josepho Pilateso, jis sujungia jogos, baleto ir gimnastikos elementus, sukurdamas unikalų derinį, kuris akcentuoja kūno centro jėgą, lankstumą ir laikyseną. Pilates grožis slypi jo tikslume: kalba niekada neina apie pakartojimų kiekį, bet dėmesys yra atkreipiamas apie kiekvieno kontroliuojamo judesio kokybę.
Yra du pagrindiniai Pilates metodai: kilimėlio ir įrangos. Kol kilimėlio metodas daugiausia naudoja kūno svorį ir gravitaciją kaip pasipriešinimą, įrangos metodas įtraukia specialiai sukurtus prietaisus, kad paįvairintų ir pristatytų kitokius pratimus. Tarp visos pilates įrangos geriausiai visiems žinomas ir plačiausiai naudojamas – reformer aparatas.

Kas yra Pilates reformer?
Reformer iš esmės yra lovos formos rėmas, turintis judantį vežimėlį, lovą. Prikabintas prie rėmo su skirtingo pasipriešinimo spyruoklėmis, vežimėlis slenkasi atgal ir pirmyn. Komponentai, tokie kaip diržai, kojų juostos ir kitos reguliuojamos dalys, suteikia reformer aparatui universalumą, tinkamą daugybei pratimų visiems sportuojantiems.

Pilates reformer įrenginio privalumai
Didesnis pasipriešinimas ir universalumas: reformerio reguliuojamos spyruoklės yra pritaikytos skirtingiems lygiams ir poreikiams, suteikiant daugiau pratimų nei tradiciniuose kilimėlio pratimuose.

Geresnis grįžtamasis ryšys
Reformer aparato grįžtamasis ryšys jūsų kūnui yra neįkainojamas norint tobulinti pratimų atlikimo techniką. Jeigu jūsų judesiai užsiėmimo metu atliekant pratimus yra netikslūs, ar pasirinkt padėtį neatkreipėtę dėmesio į savo kūno padėties ar judesių simetriją – iš karto pajausite, kad pratimo kokybė gali nukentėti ir reformer aparatas tuo labiausiai ir padeda žmogui – jis neleidžia daryti klaidų.

Viso kūno treniruotė
Papildydamas pagrindinius kilimėlio pratimus, reformer aparatas siūlo visišką viso kūno treniruotę, pajungdamas į darbą tiek pagrindinius, tiek stabilizuojančius raumenis.

Pagerėjusi laikysena
Įrangos dizainas savaime moko tinkamų kūno padėčių. Fiksuoti komponentai, tokie kaip pečių atramos ir kojų juostos, išlaiko praktikuojančiojo poziciją, stiprindamos gerus laikysenos įpročius ir už treniruotės ribų.

Pagerėjęs lankstumas
Pilates Reformer diržai ir blokeliai, suteikiantys kontroliuojamą pasipriešinimą, leidžia pajausti gilesnius tempimus ir pasiekti didesnio lankstumo rezultatus, užtikrinant, kad raumenys būtų tiek stiprūs, tiek lankstūs.

Reabilitacinė nauda
Reguliuojamo pasipriešinimo funkcija padaro šį įrenginį puikiu įrankiu reabilitacijai ir leidžiančiu asmenims atkurti jėgą ir judrumą po sužalojimo ar patirtos traumos.

pilatesas vilniuje
pilates studija vilniuje

Prisitaiko prie įvairių žmonių
Ar tai nėštumas, amžius, fizininis pasirengimas ar konkrečios sveikatos būklės, reformer gali būti modifikuojamas atitikti platų poreikių spektrą, užtikrinant saugumą ir veiksmingumą. Tad pilatesas tikrai tiks kiekvienam!

Išvada:
Pilatesas, savo esme, yra kūno ir proto suderinimo kelionė. Reformeris, su savo daugiafunkciniu panaudojimu šią kelionę padaro įdomesnę, nekasdienišką ir su daugiau iššūkių. Ar esate pradedantysis, pradedantis su pagrindiniais kilimėlio pratimais, ar pažengęs sportininkas, ieškantis sudėtingų reformer iššūkių, pilatesas siūlo visiškai unikalią patirtį, kuri skatina atrasti tiek fizinę jėgą, tiek protinę ramybę.

Kviečiame išmėginti treniruotes Vilniuje!

Jus domina pilateso studija Vilniuje ir jums rūpi kokybė už protingą kainą? Patekote į tinkamą vietą! Esame geriausiai Google įvertinta pilates studija Vilniuje bei didžiuojamės savo paslaugų kokybe. Mielai kviečiame Jus užsukti ir išmėginti mūsų pilateso studiją! Jei dar turite klausimų, kviečiame rašyti mums info@mypilates.lt, skambinti nurodytais kontaktais, susisiekti socialiniuose tinkluose arba aplankyti studijoje gyvai adresu Kintų g.11, Vilnius bei Kauno g. 22, Vilnius!